fbpx
Oldal kiválasztása

Az első profi világításom!

Most, hogy az előző leckékben már átvettük a stúdió fotózás alapjait, amit most össze is foglalok neked:

  • Hogyan szinkronizáljuk a fényképezőgépet a stúdió vakuval
  • Mi is az ISO 100, 1/160s és a f/8-as rekesz
  • Mire jó és hogyan épül fel a Softbox

Ezúttal egy olyan leckével készültem, ami ezeket az alapokat összegyúrva segít neked abban, hogy te is létrehozhasd az első és nem is akármilyen világításodat. Ez már közel sem a legegyszerűbb szint, így érdemes alaposan tisztában lenni az alapokkal. Továbbá ez még csak a bemelegítő, mert még 10 hasonlóan kreatív és látványos világítást gyűjöttem neked össze, amit elérsz itt! 

De elsőként akkor lássuk a videót:

Hogyan épül fel a világításunk?

Világításunk ugye 2 db strip box segítségével készült el. Jellemzően ezeket a softboxokat függőleges formában szoktuk használni, de érdekes csavar a világításban, hogy itt vízszintes irányba fordítva használjuk, így a szemben keletkező fénycsíkok is vízszintesen fognak kirajzolódni. Egy jóval standardabb megvalósítása ennek a világításnak az, ha a 2 strip boxot függőlegesen fordítjuk, így a fénycsíkok is függőlegesen fognak kirajzolódni.

A készült képekkel mindenképp az a célunk, hogy valami újat, valami mást hozzunk létre mint a többiek, olyat ami nem köszön vissza mindenki portfóliójában, így képeink egyediek tudnak lenni és ezt az ügyfelek is értékelni fogják.

A szemben kirajzolódó fényformákkal például egészen különös hatásokat lehet elérni, amire egy külön fejezetet is létrehoztam a Mesterkurzusban, ami garantált sikereket és eredményeket hoz.

Ez a világítás viszont kompromisszumokat is szül, hisz csak a portré kivágatot engedi. Továbbá én most normál állványt használtam a megvalósításhoz, így a felső lámpához tartozó állvány útban lehet. Így ha rendelkezésre áll egy boom állvány, akkor az nagyban kényelmesebbé teheti a munkánkat.

Jellemző egyébként az, ha egy jó portrét akarunk készíteni, akkor könnyen lehet, hogy a modellünket körbe bástyázzuk derítőlapokkal, árnyékolókkal amiket akár mind a két oldalra is beteszünk, továbbá az áll alól is derítünk, így lényegében a modellünk csak egy kis “dobozban” tud mozogni. Ettől függetlenül így fognak születni a legjobb eredmények is!

Stylist a csapatban?

Mint láthattad, a modellemnek Rubinak nem hétköznapi ruhája volt, amiben segítségünkre volt Kiss Márk, Magyarország egyik legjobb és legfelkapottabb stylistje, aki együtt dolgozott már az évek alatt az összes nagyobb hazai női magazinnal és jelenleg is a TV2 – Sztárban sztár műsorában varázsolja át hétről-hétre a sztárokat.

Könnyen lehet, hogy még nem dolgoztál együtt stylisttal, hisz ha kezdő vagy még, akkor valószínű nem ez lesz az első dolgod egy fotózás megszervezésekor. Viszont egy szint után lesznek munkák, amikor elengedhetetlenné válik egy stylist szaktudása. De, hogy mit is ad egy stylist, mennyivel másabb a munka és a végeredmény, azt egy fél órás videó interjúban mondja el nekünk Kiss Márk és a szakma olyan rejtelmeibe is belemegyünk, amik még számomra is megdöbbentő és új információk voltak.

A könyvemet olvastad már?
 

A fotózás csak 20%-ban képalkotás, 80 business! A fotózás egy szakma, egy üzletág, amiben a képek elkészítése csak egy apró részlet. A siker eléréséhez vállalkozásként kell tekintened a tevékenységedre, aminek felépítését egyik fotós iskolában sem oktatják. 14 éves vállalkozói tapasztalattal a hátam mögött jött az ötlet, hogy ezt a tudást másokkal is megosszam, hogy miként is lehet sikeres fotós vállalkozást felépíteni.

Ez egy olyan szakmai könyv, amire minden fotósnak szüksége van aki a szaktudását pénzre szeretné váltani, mégsem oktatja senki. Mintha ez valami féltett titok lenne. Ha ismered a munkásságom, akkor tudhatod, hogy tudás átadásban sosem fukarkodtam, ahogy ebben a könyvben sem teszem. A könyvnek a segítségével hamarosan egy óriási erő lesz a kezedben, aminek a pontjait betartva hatalmas előnyre tehetsz szert a konkurenseiddel szemben.

Klikk ide és nézd meg a könyv weboldalát!